LETNÍ KINO U KINA- Hádkovi

LETNÍ KINO U KINA- Hádkovi

15
červenec 2022
21:30 - 23:00

 Když se pohádat, tak s vlastníma
Když se sejde rodina, je to vždycky radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi. Zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Společně se musí domluvit na dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i táta obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček se cítí dobře a chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden neřešitelný problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. „Postavy se navzájem milují a současně se nemohou vystát. Diváci budou mít chuť většinu postav uškrtit a některé hned potom obejmout,“ plánuje režisér Vojtěch Moravec. „Především by ale Hádkovi měli diváky v kinech pobavit,“ dodává. Scénář k filmu napsali společně životní partneři Sandra Nováková a Vojtěch Moravec, tvůrci úspěšné komedii Matky, kterou vidělo v kinech téměř tři sta tisíc diváků. Zatímco impulsem k Matkám byly zkušenosti z mateřství, podnětem pro Hádkovy bylo jejich vlastní dohadování. „Trošku je to i film o nás, samozřejmě,“ přiznávají s nadhledem Moravec s Novákovou. „Téma partnerských a rodinných hádek je ale samo o sobě nevyčerpatelnou studnicí komických situací. Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali právě tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Některé hádky rozehráli na zkouškách dokonce sami herci a řadu nápadů jsme museli nakonec škrtat. A i u toho jsme se pohádali . . . trošku,“ vyprávějí se smíchem autoři scénáře. „Každý z nás někoho takového v rodině má, kdo se vždy chce o něčem hádat. A všichni tak nějak věříme a doufáme, že to nejsme my,“ dodává na závěr Sandra Nováková.S letními prázdninami přichází i pravidelné projekce pod širým nebem. První promítání proběhne už tento pátek 1. 7. ve 21:30 hod. přímo u kina Kosmos. Letní sezónu zahájí oblíbená česká komedie PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2.

 

 

Vzhledem k tomu, že komedie jsou u třineckých diváků nejžádanějšími druhy filmů, dominují také programu celého letního kina. Z 9 projekcí je 7 z nich ryze komediálního žánru.

„Po nervy drásajícím období si všichni zasloužíme trochu pohladit po duši a pošimrat bránice,“ zdůvodňuje svůj dramaturgický záměr ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Nejvíce smíchu mohou letos diváci zažít u kina, kde si přímo v centru města budou moci užít hereckých komediálních výstupů u projekcí snímků MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST, ZNÁMÍ NEZNÁMÍ, TŘI TYGŘI VE FILMU: JACKPOT.

V letošním roce kino poprvé zařadí do programu i PREMIÉROVÉ snímky. Představí českou novinku HÁDKOVI (15. 7.) a komedii ŘEKNI TO PSEM (5. 8.), kterou by za vhodného počasí kinaři velmi rádi promítli na paloučku za kinem.

„Vzhledem k tomu, že snímek popisuje hlavně nevšední život pejskařů, jsou na této projekci vítáni i vaši čtyřnozí mazlíčci,“ zve ředitelka kina.

Na atletickém stadionu STaRS si návštěvníci tentokráte sice neprotáhnou tělo, ale na sport rozhodně nezapomenou při sledování snímků VYŠEHRAD: FYLM (22. 7.) a ZÁTOPEK (19. 8.). Občerstvení nebude chybět.

Kino chce dopřát jedno noční představení také malým divákům. Pohádka TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY 2 zakončí letošní sezónu u kina v pátek 26. srpna ve 21:00.

Promítání se uskuteční v červenci vždy ve 21:30, v srpnu pak ve 21:00. Projekce proběhnou na třech, divákům známých místech, před kinem, za kinem a na atletickém stadionu STaRS.

To, jestli se bude promítat na travnatém kopečku za kinem, nebo na dlážděném prostoru před kinem, ovlivňuje hlavně počasí.

„Vždy vás budeme s dostatečným předstihem informovat na našem facebookovém profilu a na webu,“ informuje ředitelka a dodává: „V případě, že nás zaskočí nepřízeň počasí, přesuneme se od 22. hodiny do kinosálu.“

Deky, spacáky či karimatky jsou na venkovních projekcích vítány. Židle s opěrátky budou připraveny na místě. Kinobar bude po celou dobu projekce otevřen.

Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji na pokladně kina i on-line, nebo rovnou před promítáním.

Komentáře

Základní informace

15
červenec 2022
21:30 - 23:00

Zobrazit na mapě

kino Kosmos

Příspěvek do kalendáře

Pořádáš jakoukoli akci pro veřejnost nebo chceš dát na vědomí o zápasu svého sportovního klubu? Přispívej do MajDay kalendáře.
Jedinečné výhoda možnosti propagace MajDay kalendáře:

1. Propagace v regionu / Zviditelnění akce v regionu

MajDay kalendář sdílejí známé regionální weby jako gorolweb.czinfo-trinec.cz. Jakmile vložíš akci do našeho kalendáře, automaticky se vše nahraje i na výše uvedené webové stránky – tvou akci hned uvidí až 3 000 lidí!

2. Zpropaguj kulturní i sportovní akce

Pořádáš jakoukoli kulturní akci pro veřejnost? Zvyš návštěvnost a umísti svou událost do MajDay kalendáře! Zápas, závod či turnaj? To vše můžeš umístit do MajDay kalendáře – hned si tak zajistíš účastníky, hráče či fanoušky pro svůj sportovní klub!

3. Zpropaguj přednášky i workshopy

Chtěl bys povídat o něčem zajímavém? Máš nás co naučit? I tento typ akcí lze na MajDay stránkách propagovat.

Přidání události

Jak často chcete přispívat?

Informace o události

Popis události: