LETNÍ KINO U KINA - Mimořádná událost

LETNÍ KINO U KINA - Mimořádná událost

08
červenec 2022
21:30 - 23:10

Titulní mimořádnou událost způsobí strojvedoucí lokálky, který neplánovaně zastaví mezi poli a vystoupí z vlaku, aby vyřešil drobný technický problém. Bohužel zastavil v mírném protisvahu a vlak mu ujede. Samospádem a tam, odkud vyjel. Brblající cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je zamčená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi pasažéry se šíří první náznaky paniky. Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí mírného násilí nakonec dveře kabiny strojvůdce otevřou, ale tam si pouze potvrdí nejhorší očekávání - motoráček nikdo neřídí. Velmi nesourodá skupina lidí, kterou na chvíli svedla dohromady jízda vlakem, má teď jeden společný cíl – ve zdraví tuhle cestu přežít. Komedie Mimořádná událost se volně inspirovala skutečným příběhem „splašeného vlaku“, který ujel svému strojvůdci i s cestujícími před pár lety na Českomoravské vrchovině. Jiřímu Havelkovi nešlo o věrnou rekonstrukci případu, ale o další zábavný ponor do světa úplně normálních lidí, kteří se ocitnou v extrémní situaci. Možná byste se divili, kolik toho můžou mít společného vypjatá domovní schůze a vlak, který nikdo neřídí.

 

S letními prázdninami přichází i pravidelné projekce pod širým nebem. První promítání proběhne už tento pátek 1. 7. ve 21:30 hod. přímo u kina Kosmos. Letní sezónu zahájí oblíbená česká komedie PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2.

Vzhledem k tomu, že komedie jsou u třineckých diváků nejžádanějšími druhy filmů, dominují také programu celého letního kina. Z 9 projekcí je 7 z nich ryze komediálního žánru.

„Po nervy drásajícím období si všichni zasloužíme trochu pohladit po duši a pošimrat bránice,“ zdůvodňuje svůj dramaturgický záměr ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Nejvíce smíchu mohou letos diváci zažít u kina, kde si přímo v centru města budou moci užít hereckých komediálních výstupů u projekcí snímků MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST, ZNÁMÍ NEZNÁMÍ, TŘI TYGŘI VE FILMU: JACKPOT.

V letošním roce kino poprvé zařadí do programu i PREMIÉROVÉ snímky. Představí českou novinku HÁDKOVI (15. 7.) a komedii ŘEKNI TO PSEM (5. 8.), kterou by za vhodného počasí kinaři velmi rádi promítli na paloučku za kinem.

„Vzhledem k tomu, že snímek popisuje hlavně nevšední život pejskařů, jsou na této projekci vítáni i vaši čtyřnozí mazlíčci,“ zve ředitelka kina.

Na atletickém stadionu STaRS si návštěvníci tentokráte sice neprotáhnou tělo, ale na sport rozhodně nezapomenou při sledování snímků VYŠEHRAD: FYLM (22. 7.) a ZÁTOPEK (19. 8.). Občerstvení nebude chybět.

Kino chce dopřát jedno noční představení také malým divákům. Pohádka TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY 2 zakončí letošní sezónu u kina v pátek 26. srpna ve 21:00.

Promítání se uskuteční v červenci vždy ve 21:30, v srpnu pak ve 21:00. Projekce proběhnou na třech, divákům známých místech, před kinem, za kinem a na atletickém stadionu STaRS.

To, jestli se bude promítat na travnatém kopečku za kinem, nebo na dlážděném prostoru před kinem, ovlivňuje hlavně počasí.

„Vždy vás budeme s dostatečným předstihem informovat na našem facebookovém profilu a na webu,“ informuje ředitelka a dodává: „V případě, že nás zaskočí nepřízeň počasí, přesuneme se od 22. hodiny do kinosálu.“

Deky, spacáky či karimatky jsou na venkovních projekcích vítány. Židle s opěrátky budou připraveny na místě. Kinobar bude po celou dobu projekce otevřen.

Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji na pokladně kina i on-line, nebo rovnou před promítáním.

 

Komentáře

Základní informace

08
červenec 2022
21:30 - 23:10

Zobrazit na mapě

kino Kosmos

Příspěvek do kalendáře

Pořádáš jakoukoli akci pro veřejnost nebo chceš dát na vědomí o zápasu svého sportovního klubu? Přispívej do MajDay kalendáře.
Jedinečné výhoda možnosti propagace MajDay kalendáře:

1. Propagace v regionu / Zviditelnění akce v regionu

MajDay kalendář sdílejí známé regionální weby jako gorolweb.czinfo-trinec.cz. Jakmile vložíš akci do našeho kalendáře, automaticky se vše nahraje i na výše uvedené webové stránky – tvou akci hned uvidí až 3 000 lidí!

2. Zpropaguj kulturní i sportovní akce

Pořádáš jakoukoli kulturní akci pro veřejnost? Zvyš návštěvnost a umísti svou událost do MajDay kalendáře! Zápas, závod či turnaj? To vše můžeš umístit do MajDay kalendáře – hned si tak zajistíš účastníky, hráče či fanoušky pro svůj sportovní klub!

3. Zpropaguj přednášky i workshopy

Chtěl bys povídat o něčem zajímavém? Máš nás co naučit? I tento typ akcí lze na MajDay stránkách propagovat.

Přidání události

Jak často chcete přispívat?

Informace o události

Popis události: