Tomík na cestách – Tuktukem z Thajska až na Moravu

Tomík na cestách – Tuktukem z Thajska až na Moravu

Přijďte si ve čtvrtek 25. dubna 2019 v 17.00 do velkého sálu knihovny poslechnout stand up cestovatelskou projekci Tomáše Vejmoly nazvanou Tuktukem z Thajska až na Moravu.

Tuktukem z Thajska až na Moravu
“Povídání o zemích, jejich tradic a kultur, které Tomík na roční cestě navštívil s thajskou rikšou (tuktukem) z Bangkoku do České republiky. (Navštívené země jsou: Thajsko, Myanmar, Indie, Nepal, Írán, Turecko, Evropa…). U každé země se Tomík zastaví, poví zajímavé informace o ní a doplní vtipným příběhem, kterých má plné kapsy. Celé vyprávění je prokládáno fotkami a videi se zvukovou stopou.
Přednáška je inspirujícího i motivujícího charakteru, která se nese v duchu „Každý problém má řešení a většinou více než jedno.“ Zkrátka, jestli úplný amatér a trdlo s neznalostí motoru a jazyka a daných zemí, dokáže dotlačit 35 let starou thajskou herku sám přes půl světa, tak zvládnou, jde opravdu všechno.
O tom jak se nevdat, bojovat, ještě si to pořádně užít a plno dalšího se právě na přednášce dozvíte s veselým podáním.” Tomáš Vejmola

Tomáš Vejmola – Tomík na cestách
“Ahoj, jmenuji se Tomáš a rád vyrážím do světa. V roce 2016 jsem prodal a opustil vše co jsem měl (stejně toho moc nebylo) a vyrazil na mou první dvouměsíční cestu do Indie a Nepálu. Tenkrát jsem toho o světě moc nevěděl a myslel si, že se domů živý nedostanu. Cesta to ale byla natolik úžasná a dobrodružná, že jsem brzo po návratu vyrazil na kole do Gruzie a zpět a to bez žádné předešlé zkušenosti s dálkovou jízdou na kole. Nakonec jsem za 101 dní dorazil domů, navštívil osm států a zažil úžasné dobrodružství o které jsem se už začal dělit s lidmi na cestovatelských přednáškách po celé České republice. Další a zatím poslední meta byla moje největší životní výzva, kterou už asi nejde překonat. Koupil jsem si v Thajsku tuktuk a přesně do roka a do dne, ujel 13000 km a dojel zdravý a v pořádku domů. Cesta to byla natolik neuvěřitelná a mnoho lidí si přeje její příběh poslechnout, že přednášek mám po Česku nespočet. Mě to ale ohromně baví inspirovat a hlavně bavit ostatní lidi a taky dělat ten svět veselejším místem. 
Jinak mám rád sýr a mého psa Fredyho.” Tomáš Vejmola
(Více o Tomášovi a jeho cestách najdete na: tomiknacestach.cz)

Vstupné na akci je 100 Kč/osoba a vstupenky si můžete zakoupit online nebo v Infocentru Třinec.

Komentáře

Základní informace

Zobrazit na mapě

Knihovna Třinec

Přispívej i Ty

Víš o údálostech v regionu, které by mohly ostatní zajímat? Pořádáš sportovní akci nebo jen chceš prezentovat úspěch svého sportovního klubu? Napiš nám, připoj se do naši komunity aktivních lidí a publikuj informace z regionu.