DEN-Y (CZ)

Začali jako trio hrající převzaté písně na konci roku 2012 ve složení: akustická kytara, elektrická kytara a zpěv. Po čase se přidala basa a o pár koncertů později i bicí. A sestava byla kompletní. Tento fakt měl za následek počátek vlastní tvorby. Ta se ubírá především popovým směrem s prvky rocku a funku. Texty byly zpočátku anglické, brzy se ale začaly psát výhradně česky. Jsou dosti specifické, mírně abstraktní, ale po zaposlouchání srozumitelné, konkrétní a o životě samém. DEN-Y měli možnost vystoupit na pódiu například s Monkey Business nebo Lenkou Dusilovou.

Hlavní zpěv: Denny Šimonovičová
Kytara: Ondrej Sergi Šimonovič
Sólová kytara: Honza Yenkis Šimka
Basová kytara: Honza Dredař Rucki
Bicí: Dan Bišop Ciencala

FiHa (CZ)

FiHa je pop-rocková kapela z Ostravy. Příběh skupiny FiHa začíná v roce 2005 ve sboru nazvaném TENSING, podporovaný celosvětovou křesťanskou asociací pro mladé YMCA. Dva dobří přátelé ze sboru (Fill a Hans = FiHa) založili kapelu. Další kamarádi a členové se připojili později a společně pak opustili sbor, aby se vydali svou vlastní cestou.

Kapela se stala oblíbenou díky silným a chytlavým melodiím, energickým vystupováním, často doplněným o zajímavou scénickou show se světly, a skvělou interakcí s publikem. To je FiHa! Melodie, energie, show!

FiHa má za sebou mnoho skvělých úspěchů - hraní na největších českých festivalech, jako jsou Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Pohoda, apod., vystoupení v ČT Dobré ráno, singly na Rádiu Kiss, HELAX, Česká Kanada, nazpívané singly se známými českými zpěváky, hudební podkres divaldení hry a další.

The Magnettes (SWE)

This pop-trio was founded in Pajala, Sweden and has crafted their own blend of electro-pop and riot grrrl punk. In 2015 they performed at SXSW in Austin, TX and signed with the label Digsin, where their debut album ”Ugly Youth” was released in 2017. Their single ”Young & Wild” premiered on prime time TV and became the 10 most played Swedish song on Swedish radio. The Magnettes have been praised by sites and tastemakers like Earmilk, Perez Hilton, Popcrush and Elle Sweden and played on festivals like Eurosonic Noorderslag, Tallin Music Week, Golden Melody Awards and the world largest festival Summerfest.