DEN-Y (CZ)

Začali jako trio hrající převzaté písně na konci roku 2012 ve složení: akustická kytara, elektrická kytara a zpěv. Po čase se přidala basa a o pár koncertů později i bicí. A sestava byla kompletní. Tento fakt měl za následek počátek vlastní tvorby. Ta se ubírá především popovým směrem s prvky rocku a funku. Texty byly zpočátku anglické, brzy se ale začaly psát výhradně česky. Jsou dosti specifické, mírně abstraktní, ale po zaposlouchání srozumitelné, konkrétní a o životě samém. DEN-Y měli možnost vystoupit na pódiu například s Monkey Business nebo Lenkou Dusilovou.

Hlavní zpěv: Denny Šimonovičová
Kytara: Ondrej Sergi Šimonovič
Sólová kytara: Honza Yenkis Šimka
Basová kytara: Honza Dredař Rucki
Bicí: Dan Bišop Ciencala

Elect.ro (PL)

Elect.ro is an experimental electronic project of three musicians, where a colourful ambient sound flows together with subtle synth tunes. Elect.ro is a deep dive into music in which the instruments and the voice come together creating subtle unity. The listeners are invited to the world of sentimental mood, full of natural, unexpected changes and juicy notes.

Vocals: Basia Janyga
Keyboard, synth: Roman Jońca
Guitars, electronics: Damian Kurasz

Three musicians came together and created a new space for their music. Basia Janyga is a Polish singer who writes lyrics and music to the songs, together with her husband Roman Jońca. Music is not the only thing they create together. There is a special place, Fabryka Talentów (Talent Factory) they set up 10 years ago, where young people can study music and cooperate with stars. Basia and Roman invited a great guitar player Damian Kurasz to the project and it turned out to be a huge success.

As she says: „Electro is just about my story. It’s a piece of my perception. It’s a part of something I want to tell you. Share it, give your own context to these songs. Make them mean something more.”

FiHa (CZ)

FiHa je pop-rocková kapela z Ostravy. Příběh skupiny FiHa začíná v roce 2005 ve sboru nazvaném TENSING, podporovaný celosvětovou křesťanskou asociací pro mladé YMCA. Dva dobří přátelé ze sboru (Fill a Hans = FiHa) založili kapelu. Další kamarádi a členové se připojili později a společně pak opustili sbor, aby se vydali svou vlastní cestou.

Kapela se stala oblíbenou díky silným a chytlavým melodiím, energickým vystupováním, často doplněným o zajímavou scénickou show se světly, a skvělou interakcí s publikem. To je FiHa! Melodie, energie, show!

FiHa má za sebou mnoho skvělých úspěchů - hraní na největších českých festivalech, jako jsou Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Pohoda, apod., vystoupení v ČT Dobré ráno, singly na Rádiu Kiss, HELAX, Česká Kanada, nazpívané singly se známými českými zpěváky, hudební podkres divaldení hry a další.

RAKOVICKY (SK)

RAKOVICKY je trojčlenná skupina charizmatického slovenského speváka, vyhľadávaného producenta a skladateľa Mareka Rakovického. Ich súčasná tvorba vás vnára do zasnených atmosferických emócií s ambient-elektronickými prvkami. Rozmanitosť tvorby ponúka vkusné a originálne prepojenie medzi žánrami RnB, Pop, Alternative a Synthwave. Skupinu ďalej dotvára hudobný producent a klávesista Oliver Fillner a talentovaný bubeník Attila Szeiff.

Okrem debutového singla Zjavenie ponúkla skupina za posledného dva a pol roka aj videoklipy k skladbám Na plány treba čas, Southern Lights, Satellite, Lose Control, Odvážne dievča, Permanent War a najnovšie Nebudeme Ako Predtým, ktoré je predzvesťou nového, sviežejšieho smerovania skupiny.

Skupina RAKOVICKY v roku 2018 vydala odbornou vernejnosťou oceňovaný debutový album ‘Cicero‘, ktorý bol nominovaný ako album roka v cenách Radio_Head Awards.

Live show sa vyznačuje silnou a zároveň pozitívnou energiou, vlastnou svetelnou show, ktorá podtrhuje celkovú emóciu.

Marek Rakovický je taktiež majiteľ vyhľadávaného nahrávacieho štúdia LVGNC, ktoré sa radí medzi najlepšie nielen na Slovensku ale aj v strednej Európe. Ako líder skupiny Lavagance, s ktorou vydal päť úspešných albumov, získal 4 ocenenia hudobných cien Aurel a hitmi ako Miles, Gabriel či Princess of the Light dobíjal rádia.

The Magnettes (SWE)

This pop-trio was founded in Pajala, Sweden and has crafted their own blend of electro-pop and riot grrrl punk. In 2015 they performed at SXSW in Austin, TX and signed with the label Digsin, where their debut album ”Ugly Youth” was released in 2017. Their single ”Young & Wild” premiered on prime time TV and became the 10 most played Swedish song on Swedish radio. The Magnettes have been praised by sites and tastemakers like Earmilk, Perez Hilton, Popcrush and Elle Sweden and played on festivals like Eurosonic Noorderslag, Tallin Music Week, Golden Melody Awards and the world largest festival Summerfest.