Slacklineři oslavili advent "po svém"

Slacklineři oslavili advent "po svém"

Advent s sebou přináší pohodu, ale také zimu. Slacklineři z místního oddílu POJME NATÁHNOUT si v neděli 2. prosince 2018 užili obojího. 

Pojme natáhnout! Zaznělo jednoho památného dne při pohledu přes třinecké náměstí. Zdánlivě bláznivá myšlenka přechodu Náměstí T.G. Masaryka tzv. horní cestou byla poprvé zrealizovaná v červenci 2016 a trvalo více než dva roky, než se kluci ze Slackline Třinec (Tomáš Petříček, Michal Sedláček, Vítězslav Rada) znovu sešli, navíc posíleni mladou nadějí Davidem Czempkou. Tentokrát se museli poprat nejen s výškou, ale i s větrnou zimou doprovázející první adventní neděli. Vítr přitom dosahoval síly až 20m/s, a to už jde ve výšce poznat.

Když v Třinci, tak tři lajny. A také tři oddíly. Třinečáky tak posílili jejich kamarádi ze Slackline Beskydy a Slackline Ostrava. A všem se náramně dařilo. Přestože podmínky nebyly příznivé, vrhli se kluci mezi baráky doslova po hlavě a kromě dlouhých bojů s lajnou nebyla nouze ani o pády. Každý si tak první adventní den vychutnal po svém. Někdo zdárným přechodem, jiný děláním triků, houpáním na lajně či v jistící odsedce. Přihlížející přicházeli díky adventním trhům na Náměstí svobody ve velkém počtu a při pohledu zespod zejména doufali, aby všichni aktéři odešli z lajny v pořádku. Ti odvážnější si pak vyzkoušeli svůj balanc na 12m lajně nízko nad zemí.

Už teď kluci z oddílu přemýšlí, kam zajdou natáhnout druhou adventní highline :)

 

partnerem projektu byly společnosti

Static Solutions s.r.o.

CPI byty

Majday

Komentáře