Velká cena Bohumína ve vzpírání

Velká cena Bohumína ve vzpírání

V sobotu 7.9.2019 proběhl v Bohumíně 54. ročník Mezinárodní velké ceny Bohumína ve vzpírání mládeže. Zúčastnilo se téměř 50 závodníků z Česka, Polska, Slovenka a Maďarska.

Naši závodníci prokázali skvělou formu i po prázdninách, kdy bylo tréninků o něco méně.

V kategorii ml. žáků do 15 let startovali Čmiel Matyáš, který si zvednul své osobní rekordy s trhem 83kg a nadhozem 93kg. Hauke Petr nezůstal pozadu, trh 57kg a nadhoz 78kg, s tímhle výkonem se umístil na 8. místě.

Za starší žáky si zvednul svůj osobní rekord Konderla Ondřej, trh 51kg a nadhoz 65kg, vyzvedal si tak 9. místo, a Šlachta Martin, který si 12. místo zvednul s výkonem v trhu 43kg a v nadhozu 63kg.

Něžnější část družstva v zastoupení Švaňové Barbory, která si třetí místo vyzvedala výkonem 51kg v trhu a 65kg v nadhozu a tím získala nový čs. rekord, a Supiková Darja, která nám už pár úspěchů  přinesla, si trhem 57kg a nadhozem 75kg zvedla své osobní rekordy a třetí místo.

Junioři  do 20. let startovali Ladomirjak Nikolas, trh 88kg a nadhoz 114kg, získal tak 4. místo, a Danys Jakub, trh 93kg a nadhoz 108kg, páté místo.

Když to shrneme, tak z celkového počtu 12 družstev se třinecké družstvo ve složení Čmiel, Ladomirjak a Danyš umístilo na 4. místě a družstvo Hauke, Švaňová a Supiková na 9. místě. Gratulujeme!

Trenérská skupina Šigutová, Raszka, Gorná a Cymorek své svěřence ohotnotili jako úspěšné a jejich výkony je potěšily.

Další závody budou v Teplicích, 21.9.2019, jedná se o Mistrovství republiky, tak držme pěsti, ať výkony jsou stále lepší a lepší.

 

Komentáře